10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023

Την Παρασκευή 29/9 γιορτάσαμε στο Σχολείο μας τη 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Με το κοινό σύνθημα «Η Κίνηση δίνει Ζωή» και με βασική επιδίωξη την αύξηση της σωματικής αγωγής, οι μαθητές μας επιδόθηκαν σε πλήθος αθλητικών δραστηριοτήτων που οργανώθηκαν άριστα από τις γυμνάστριες του Σχολείου μας καθώς και του συστεγαζόμενου Μουσικού Σχολείου κ. Καμηλάκη Θεοδοσίας και Βασιλείου Αικατερίνης. Πραγματοποιήθηκαν στους χώρους του σχολείου μας αγώνες Καλαθοσφαίρισης – Πετοσφαίρισης – Ποδοσφαίρου  και πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Μαθήτριες της Α και Β τάξης παρουσίασαν ένα πρόγραμμα Μοντέρνου Χορού και η ημέρα έκλεισε με Παραδοσιακούς Χορούς. Η συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών μας ήταν μεγάλη. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας!!