22-09-2017 20:02

previous next

Για τον δικτυακό τόπο μας και τους Όρους Χρήσης του

Copyright © 2011 Σχολική Κοινότητα 6ου Γενικού Λυκείου Καβάλας

Ο ιστότοπος του 6ου ΓΕΛ Καβάλας, είναι εκπαιδευτικός, υποστηρικτικός στη λειτουργία του σχολείου, μη κερδοσκοπικός και η διαχείριση και λειτουργία του εθελοντική. Αναπτύχθηκε  χρησιµοποιώντας την πλατφόρµα ανάπτυξης ιστοσελίδων ανοιχτού κώδικα Joomla! 1.5.15 που είναι Ελεύθερο Λογισμικό και διατίθεται σύμφωνα με την Άδεια GNU/GPL. Επίσης Ελεύθερου Λογισμικού με Άδεια GNU/GPL είναι και όλες οι επεκτάσεις (πρότυπα, εφαρμογές, ενθέματα, και πρόσθετα) που χρησιμοποιήθηκαν.
Εμφάνιση: Ο επισκέπτης μπορεί να επιλέξει (μενού δεξιά) την εμφάνιση της αρεσκείας του, ανάμεσα από πολλές παραλλαγές, δικής μας υλοποίησης, του ελεύθερου template siteground-j15-84
Ο ιστότοπος φιλοξενείται από το
Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο www.sch.gr
Σχεδίαση-Yλοποίηση-Διαχείριση: Κουκούδης Βασίλης ΠΕ19 & Αρθογράφοι
Διαχείριση (από 17/09/2017): Παπαδόπουλος Γιώργος ΠΕ04.01

Ο σκοπός  και οι δημιουργοί του  ιστότοπου (παρουσίαση prezi full screen mode)

Ο σκοπός  και οι δημιουργοί του  ιστότοπου (κείμενο)

Περιεχόμενα ιστότοπου

Όροι χρήσης

Η χρήση του παρόντος ιστοτόπου από επισκέπτες (χρήστες) προϋποθέτει την αποδοχή των ακόλουθων όρων χρήσης, οι οποίοι ισχύουν για όλες τις ιστοσελίδες του ιστότοπου http://6lk.mysch.gr/ ή http://6lyk-kaval.kav.sch.gr/ .

Πολιτική προστασίας των προσωπικών δεδομένων
Απαγορεύεται ρητά η με κάθε τρόπο εκμετάλευση (αναδημοσίευση, επεξεργασία κ.λ.π.) δεδομένων (ονόματα, φωτογραφίες, video κ.λ.π) των μαθητών. Για τον σκοπό αυτό άλλωστε ο ιστότοπος τηρεί κανόνες προστασίας προσωπικών δεδομένων και έχει απενεργοποιημένο το δεξί κλικ. Στην περίπτωση που μπορεί να ταυτοποιηθεί όνομα μαθητή με φωτογραφία ή video (όπως π.χ. σε μερικές από τις ταινίες μικρού μήκους που παρήγαγε το σχολείο μας) αυτό γίνεται με έγγραφη άδεια κηδεμόνων.

Περιεχόμενο &  Πνευματικά δικαιώματα
Το περιεχόμενο του ιστότοπου  αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία του εκάστοτε συγγραφέα ή αρθρογράφου και εκφράζει τις απόψεις των συγγραφέων, εκτός των περιπτώσεων όπου αναφέρεται κάτι διαφορετικό. Είστε ελεύθεροι να αναπαράγετε, να διανέμετε και να δημοσιεύσετε αυτό το έργο κάτω από τους ακόλουθους όρους:
Αναγνώρισης της πατρότητας του έργου: Θα πρέπει να αναγνωρίζετε την πατρότητα του έργου κατά τον τρόπο που προσδιορίζεται από το συγγραφέα του ή τον πνευματικό του κάτοχο. Αν σε ένα άρθρο δεν υπάρχει ειδική αναφορά, για την αναγνώριση του συγγραφέα / αρθρογράφου, αρκεί η αναγραφή της ηλεκτρονικής διεύθυνσης του άρθρου (URL).
Δωρεάν διάθεση: Δεν επιτρέπεται η εμπορική αξιοποίηση του έργου.
Άδεια: Αναφορά Δημιουργού - Μη Εμπορική Χρήση - Παρόμοια Διανομή CC BY-NC-SA

Παρότι προσπαθούμε να μην δημοσιεύσουμε υλικό που παραβιάζει τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων, ίσως (από άγνοια και όχι από πρόθεση) κάποια  πνευματικά δικαιώματα να παραβιάζονται για εκπαιδευτικούς  μόνο σκοπούς.  Αν λοιπόν, η δημοσίευση κάποιου κειμένου, φωτογραφίας, ηλεκτρονικού βιβλίου, βίντεο, ή άλλου υλικού, παραβιάζει τα πνευματικά σας δικαιώματα, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας  ώστε αυτό να αφαιρεθεί.

Εγγυήσεις
Το περιεχόμενο του ιστοτόπου δεν συνοδεύεται από κανενός είδους εγγυήσεις, ρητές ή έμμεσες και αποποιούμαστε κάθε ευθύνη ζημίας που προέρχεται από την χρήση ή την αδυναμία χρήσης του ή την ύπαρξη σφαλμάτων στο περιεχόμενο και στις λειτουργίες του.
"Επιδή τα λάθι ίνε ανθρώποινα" για αναφορά λαθών στο περιεχόμενο κλικ εδώ.
Για προβλήματα λειτουργίας που σχετίζονται με τον proxy server ή το browser κλικ εδώ.

Τροποποίηση όρων
Το 6ο ΓΕΛ Καβάλας  διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης των παραπάνω Όρων χωρίς προειδοποίηση. Τέτοιες τροποποιήσεις θα γνωστοποιούνται με ανανέωση της παρούσας ιστοσελίδας.

Τα σχόλιά σας και προτάσεις βελτίωσης εδώ!!! board

Ευχαριστούμε για την επίσκεψη

Τα μέλη της Σχολικής μας Κοινότητας

◄◄ Επιστροφή

Εμφάνιση σελίδας. Επιλέξτε:

Στατιστικά

Επισκέψεις στην ιστοσελίδα (συμπεριλαμβάνονται και οι επισκέψεις των web-bots):
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterΣήμερα2105
mod_vvisit_counterΧθές2625
mod_vvisit_counterΕβδομάδα10288
mod_vvisit_counterΠροηγ. Εβδομάδα15781
mod_vvisit_counterΜήνας43195
mod_vvisit_counterΠροηγ. Μήνας59265
mod_vvisit_counterΣυνολικά6621791

We have: 66 guests, 1 bots online
Η IP σας: 10.2.34.21
 ,
Σήμερα: 22 Σεπ, 2017
Οι παραπάνω αριθμοί περιλαβάνουν και τις επισκέψεις-αποδελτιώσεις της ιστοσελίδας από διαδυκτιακά bots και χρησιμοποιούνται για στατιστική έρευνα της συμπεριφοράς των bots.
Οι εμφανίσεις περιεχομένου μόνο από επισκέπτες ακολουθεί.
Λειτουργικό Σύστημα : Linux w

για
Zoom in/out

Δημοσκόπηση

Ποιά εμφάνιση της ιστοσελίδας μας σας αρέσει περισσότερο;